Podrobné informace

O nás

Vítejte na prodejním kanálu
Generátor mlhy, Česká Republika.

Jsme specializovaný velkoobchod s bezpečnostními a provozními technologiemi, který klade důraz na ucelené projektové řešení od předprojektové přípravy, přes dodávku až po podporu při realizaci. Samozřejmostí je následná technická podpora a specializovaný servis.

SCANLOCK International, s.r.o. působí na evropském trhu již více než 25 let a nabízí tak stabilní zázemí prověřené společnosti. Díky tomu jsme vám schopni nabídnout naše dlouholeté zkušenosti v oboru také na naší pobočce v Brně.

Zákaznická podpora

Podívejte se, na co se nás zákazníci ptají nejčastěji.

Naše podpora je pro vás připravena každý pracovní den 9.00–17.00 hod.
Můžete nás kontaktovat následujícími způsoby:

Telefon: +420 515 917 917

Formuláře na stránkách kontaktů zde.

Obchodní podmínky

Dostupné pouze registrovaným uživatelům, nebo na vyžádání zde: kontakty.

Podmínky užití

Poslední update Podmínek užití proběhl dne 23. 4. 2019

Používáním našich webových stránek, mobilní aplikace a služeb souhlasíte se zde popsanými Podmínkami užití. Pokud máte nějaké dotazy nebo potřebujete vědět více, kontaktujte nás, prosím, na emailové adrese info@scanlock.cz.

 

1. Použití služby

Tuto službu můžete používat výhradně pro osobní a nekomerční účely na základě těchto Podmínek užívání, všech platných zákonů, pravidel, předpisů, veškerých smluv a nebo podmínek s třetími stranami, na které se vztahuje. Služba je určena k prodeji produktů a můžete ji používat bez registrace. Svůj nesouhlas můžete dát jednoduše najevo tím, že webové stránky nebudete navštěvovat.

Provozovatel vytváří obsah a provozuje tento server výhradně z vlastní vůle a je oprávněn provoz média kdykoli přerušit nebo ukončit. V případě jakýchkoli problémů souvisejících s provozem webových stránek je čtenář oprávněn kontaktovat administrátora na emailové adrese uvedené v kontaktech. Stejně tak je čtenář oprávněn upozornit na faktické nebo gramatické chyby prostřednictvím emailu info@scanlock.cz.

Vyhrazujeme si právo omezit či zamezit přístupu k těmto stránkám těm uživatelům, kteří používají nástroje blokující zobrazování reklamy. Za tímto účelem můžeme v zákonem připuštěném rozsahu provádět i technické testování koncových zařízení za účelem zjištění, zda jsou takové nástroje používány či nikoliv.

 

2. Konzumace obsahu

Cílem obsahu urfog.cz je informovat čtenáře a prodávat nabízené produkty.

Obsah serveru prochází textovou korekturou. Přesto se může stát, že se dostane do obsahu faktická, nebo gramatická chyba. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací. Mohou se v nich objevovat faktické chyby a není možné se podle nich řídit při gramaticky správném psaní textů.

V rámci obsahu se objevují na serveru dva typy nestandardních článků:

Tiskové zprávy, které informují o produktech a službách souvisejících s obsahem daného média.
Komerční sdělení – Komerční článek, které nesouvisí s obsahem daného média a jedná se o inzerci.
Oba typy těchto článků jsou označeny slovním spojením Tisková zpráva, Komerční sdělení nebo Komerční článek. Redakce není autorem těchto článků a není zodpovědná za informace, které obsahují.

 

3. Ochrana autorského práva

Čtenáři jsou oprávněni používat obsah pouze pro vlastní potřebu. Zveřejňování, rozšiřování nebo kopírování obsahu internetových stránek, diskusních příspěvků a dalších částí je zakázáno. Bez písemného souhlasu nesmí být sdílen ve veřejných médiích.

Veškerý textový a audiovizuální obsah serveru urfog.cz je chráněn autorským právem a má charakter autorského díla. Bez písemného souhlasu majitele není možné obsah z těchto médií jakýmkoli způsobem šířit. Autorská díla podléhají ochraně v souladu se zákonem č. 121/2000 sbírky (Autorský zákon).

V případě porušení výše uvedených podmínek, respektive autorského zákona, bude provozovatel vymáhat vzniklé škody prostřednictvím soudní cesty.

 

4. reCAPTCHA

Všechny naše kontaktní formuláře jsou chráněny proti spamu technologií Google reCAPTCHA v.3.
Veškeré podmínky použití, prosím, čtěte na stránkách Google viz následující odkazy:

Smluvní podmínky -> https://policies.google.com/terms

Zásady ochrany osobních údajů -> https://policies.google.com/privacy

 

5. Diskuse

Pod jednotlivými články je umožněno uživatelům sdílet veřejně své myšlenky a názory. Texty sdílené uživateli, respektive čtenáři mohou být uchovány serverem po neomezeně dlouhou dobu.

Provozovatel umožňuje vytvořit diskusi a přidávat do ní příspěvky, má právo schválit pouze vybrané příspěvky a má právo mazat příspěvky. Příspěvky v diskusi nesmí být v rozporu s právními předpisy České republiky. Příspěvky nesmí obsahovat vulgární či obscénní výrazy a urážky, projevy agrese a ponižování, propagovat jakoukoli diskriminaci (zejména rasovou, národnostní, náboženskou, z důvodu pohlaví, zdravotního stavu) nebo její propagaci. Příspěvky nesmí zasahovat do práva na ochranu osobnosti fyzických osob a do práva na ochranu názvu, pověsti a soukromí právnických osob.

Příspěvky nesmí odkazovat na servery obsahující warez, pornografii nebo obsah „deep webu“. Příspěvky taktéž nesmí odkazovat na konkurenční média, případně nesmí tvořit reklamní sdělení nebo odkazovat na e-shopy a podobně.
Diskutující, respektive čtenář nemá právo vyžadovat schválení komentáře a souhlasí s tím, že jeho komentář může být kdykoli smazán administrátorem jednotlivých médií. Administrátor má taktéž při opakovaném porušování podmínek právo zakázat diskutujícímu trvale přispívat do diskusí.

 

6. Závěrečná ustanovení

Uživatelé jsou povinni užívat naše stránky takovým způsobem, aby nebylo ztěžováno užití stránek, a aby nebyla ohrožena či poškozena funkčnost stránek či poskytování našich služeb.

Uživatelé nejsou oprávněni umísťovat na našich stránkách vlastní obsah s výjimkou případů, kdy toto výslovně umožníme. V takovém případě jsou uživatelé povinni respektovat pravidla pro umisťování vlastního obsahu. Uživatel je oprávněn takto umístit na naše stránky pouze takový obsah, který neporušuje práva třetích stran (zejména autorské právo a právo na ochranu osobnosti či právo na ochranu dobré pověsti právnické osoby). Nejsme povinni takto umístěný obsah zálohovat a vyhrazujeme si ho kdykoli bez předchozího upozornění a bez náhrady smazat.

Uživatelé nejsou oprávněni obcházet či narušovat softwarovou ochranu naších webových stránek a narušovat provoz zejména zasíláním automaticky generovaných nevyžádaných sdělení či automaticky generovaných přístupů.

Zásady ochrany osobních údajů

Poslední update podmínek soukromí proběhl dne 23. 4. 2019

Bereme vaše soukromí velice vážně a proto bychom rádi transparentně popsali, které informace sbíráme a jak s nimi nakládáme.

Používáním našich webových stránek a služeb souhlasíte s naším shromažďováním a používáním vašich osobních údajů popsaných v těchto Zásadách ochrany osobních údajů. Pokud máte nějaké dotazy týkající se soukromí nebo potřebujete vědět více o informacích, které sdílíme a případně dále poskytujeme, kontaktujte nás, prosím, na emailové adrese info@scanlock.cz

 

Online zásady ochrany osobních údajů vysvětlují:

 • Jaké informace budeme sbírat
 • Jakým způsobem je budeme sbírat
 • Jak budeme informace chránit a uchovávat

 

1. Sběr informací

Nezpracováváme osobní informace uživatelů našich služeb v rozporu se zákonem, nebo k jiným účelům, než ke kterým uživatel vyslovil souhlas. Pokud v podmínkách není určeno jinak, využíváme tyto údaje, abychom našim uživatelům poskytli lepší služby a zlepšili naše podnikání. Informace shromažďujeme těmito způsoby:

 • Při vstupu do odeslání formuláře. Shromážděné informace zahrnují vaše jméno, telefonní číslo či korespondenční adresu. Tyto informace udržujeme pro následné kontaktování zákazníka, vytvoření a správu uživatelského učtu nákupního portálu. V případě odstranění uživatelského účtu, jsou informace kompletně vymazány. Výjimku tvoří e-mailové adresy, jejichž použití je podrobně vysvětleno v bodu 6 viz níže.
 • Anonymní informace o používání můžeme shromažďovat, když navštěvujete různé části našeho webu nebo používáte naše aplikace. Můžeme také automaticky shromažďovat určité technické informace, například informace o konkrétním zařízení (například model hardwaru, verze operačního systému, typ zařízení, jedinečné identifikátory zařízení a informace o mobilních zařízeních, pokud používáte mobilní zařízení k přístupu na web). Tato data slouží k vyhodnocení návštěvnosti našich stránek, zlepšování obsahu a dalšího vývoje stránek, zajištění bezpečnosti našich systémů před útoky zvenčí či zneužití. Vaše údaje zpracováváme ve svých vlastních počítačových systémech.
 • Využiváme sociální sítě, mezi které mimo jiné patří Facebook, Instagram, Twitter či Google Plus. Máme přístup k informacím, které nám prostřednictvím sociálních sítí přímo poskytujete a které jsou v souladu s vaším nastavením ochrany osobních údajů v těchto sítích.
 • Když návštěvníci přidají komentář na tento web, jsou shromažďovány údaje zobrazené ve formuláři pro komentář, dále IP adresa návštěvníka a řetězec user agent definující prohlížeč, což pomáhá k detekci spamu. Službě Gravatar může být poskytnut anonymní řetězec vytvořený z vaší emailové adresy (nazývaný také hash), díky kterému lze určit jestli tuto službu používáte. Zásady ochrany osobních údajů služby Gravatar jsou k dispozici zde: https://automattic.com/privacy. Po schválení vašeho komentáře je váš profilový obrázek viditelný pro veřejnost v kontextu vašeho komentáře.
 • Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web.
  Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

 

2. Použití informací

Jakékoliv informace, které od vás sbíráme, mohou být použity pro:

 • Personalizaci vaší zkušenosti a reakci na vaše individuální potřeby.
 • Přizpůsobení obsahu (například pro poskytnutní relevantnějších výsledků vyhledávání a reklamy).
 • Inovaci našich webových stránek.
 • Zlepšení podpory a služeb našim zákazníkům v závislosti na individuálních potřebách.
 • Můžeme použít vaši e-mailovou adresu, abychom vás informovali o našich službách.
 • Správu soutěže, nejrůznější propagace nebo průzkumy.

V případě potřeby použití informací pro jakékoliv jiné potřeby, než které jsou uvedeny v těchto Zásadách ochrany osobních údajů, vás budeme kontaktovat za účelem získání vašeho souhlasu.

 

3. E-Komerce soukromí

Jsme jedinými vlastníky informací shromážděných na těchto stránkách. Vaše osobní údaje nebudou bez vašeho souhlasu z žádného důvodu prodávány, vyměňovány, převáděny nebo poskytovány jakékoliv jiné společnosti, s výjimkou případů, kdy je to nezbytné ke splnění požadavku a / nebo transakce (například zaslání objednávky).

 

4. Zveřejnění informací třetím stranám

Vaše osobní identifikační údaje neprodáváme, nevyměňujeme nebo jinak nepřevádíme třetím stranám. To nezahrnuje důvěryhodné třetí strany, které nám pomáhají s provozem našich webových stránek nebo vedením našeho podnikání, pokud se strany dohodnou, že tyto informace jsou důvěrné.

Věříme, že je nutné sdílet informace s cílem vyšetřit, zabránit nebo podniknout kroky v případech nezákonné činnosti, podezření z podvodu, situace zahrnující potenciální hrozby pro fyzickou bezpečnost jakékoli osoby, porušování našich podmínek používání nebo v jiných případech vyžadovaných zákonem.

Neosobní/anonymní data však mohou být poskytnuty jiným stranám pro marketingové účely, reklamní nebo jiné použití.

Komentáře návštěvníků mohou být kontrolovány prostřednictvím automatizované služby detekce spamu, která může být umístěna v zahraničí.

 

5. Ochrana informací

Realizujeme celou řadu bezpečnostních opatření s cílem zajistit bezpečnost vašich osobních údajů. Přístup k osobním údajům je udělen pouze zaměstnancům, kteří jej potřebují k výkonu práce (například účtování nebo zákaznický servis). Počítače / servery sloužící k ukládání osobní údajů jsou uchovávány v bezpečném prostředí.

Používáme Cookies?

Ano. Naše Cookies zlepšují přístup na naše stránky a identifikují opakované návštěvy, nebo pokud na naše stránky přidáte komentář, můžete povolit uložení jména, emailové adresy a webové stránky do cookies. Naše Cookies zvyšují uživatelský zážitek pomocí sledování a cílení na zájmy uživatele. Použití Cookies je čistě anonymní, tzn. není v žádném případě spojeno s žádnými osobními identifikačními údaji na našich stránkách. Tyto soubory cookies budou mít životnost jeden rok.

 

6. reCAPTCHA

Všechny naše kontaktní formuláře jsou chráněny proti spamu technologií Google reCAPTCHA v.3.
Veškeré podmínky použití, prosím, čtěte na stránkách Google viz následující odkazy:

Smluvní podmínky -> https://policies.google.com/terms

Zásady ochrany osobních údajů -> https://policies.google.com/privacy

 

7. Odhlášení

Poskytnutou e-mailovou adresu používáme k zaslání informací a aktualizací týkajících se vaší objednávky, občasným firemním sdělením, zaslání zajímavých informací atd. Pokud si nebude přát nadále získávat naše zprávy, v dolní části každého e-mailu naleznete podrobný návod pro odhlášení.

Pokud máte na tomto webu účet nebo jste zde přidali komentáře, můžete požádat o obdržení souboru s exportem osobních údajů, které o vás uchováváme, včetně všech údajů, které jste nám poskytli. Můžete také požádat o odstranění veškerých osobních údajů, které o vás uchováváme. Tato možnost nezahrnuje údaje, které jsme povinni uchovávat z administrativních, právních nebo bezpečnostních důvodů.

V případě dalších dotazů nebo požadavků nás můžete kontaktovat zasláním e-mailu na adresu info@scanlock.cz.

 

8. Souhlas

Používáním našich stránek souhlasíte s našimi zásadami ochrany soukromí.

Cookies

Poslední update podmínek Cookies proběhl dne 15. 11. 2018

Podmínky Cookies vás informují o tom, jak naše služba Videosec.cz využívá tuto technologii a protokoly webového serveru. Po přečtení těchto podmínek byste měli pochopit, jak tato technologie funguje a mohli tak provést správná rozhodnutí např. v nastavení bezpečnosti vašeho prohlížeče.

 

1. Co jsou soubory Cookies a co dělají?

Cookie je velmi malý textový dokument, který často obsahuje anonymní jedinečný identifikátor. Když navštívíte náš web, ten se automaticky dotáže vašeho počítače – webového prohlížeče a požádá o povolení ukládat tento soubor do části pevného disku určeného speciálně pro tyto soubory.
Informace shromážděné prostřednictvím souborů Cookies mohou zahrnovat informace o datu a času návštěvy, prohlížených stránkách i o délce, kterou zde strávíte.

 

2. Souhlas s používáním souborů Cookies na těchto webových stránkách

Pokračováním prohlížení našich webových stránek poskytujete souhlas s používáním souborů Cookies popsaných v těchto zásadách.
Pokud nesouhlasíte s používáním souborů Cookies, věnujte, prosím, pozornost následující části nazvanou „Blokování používání Cookies“.

 

3. Zablokování používání souborů Cookies

Standardní webové prohlížeče (Safari, Google Chrome, Microsoft Edge apod.) podporují správu souborů Cookies. V rámci nastavení prohlížečů můžete jednotlivé Cookies ručně mazat, blokovat či zcela zakázat jejich použití, lze je také blokovat nebo povolit jen pro jednotlivé internetové stránky. Pro detailnější informace, prosím, použijte nápovědu vašeho prohlížeče.

Možnosti nastavení správy souborů Cookies v rámci hlavních prohlížečů naleznete zde:

Safari: https://support.apple.com/en-gb/guide/safari/manage-cookies-and-website-data-sfri11471/mac
Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=cs
Edge: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/12454/windows-10-microsoft-edge-privacy-faq
Internet Explorer: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

 

Co se stane, když zablokuji soubory Cookies?

Abyste mohli využívat určité služby nabízené prostřednictvím našich internetových stránek, váš webový prohlížeč musí přijímat soubory Cookies. Pokud se rozhodnete odmítnout souhlas nebo blokovat soubory Cookies, některé aspekty webových stránek nemusí fungovat správně a pravděpodobně nebudete mít přístup k veškerým službám, které jsou na našich webových stránkách k dispozici.

 

4. Jak používáme soubory Cookies

Analytics

Používáme soubory Analytics Cookies, které ve spojení s protokolovými soubory našeho webového serveru umožňují vypočítat souhrnný počet lidí, kteří navštěvují naši webovou stránku, a které části našeho webu jsou nejoblíbenější. To nám pomáhá získat zpětnou vazbu, abychom mohli zlepšit naše služby. Obecně neukládáme žádné osobní údaje, které nám poskytnete v Cookies.

 

Reklamní

Tyto soubory Cookies nám umožňují získat analytická data pro inzerci (počtu zhlédnutí inzerátu, typ inzerátu, délku zhlédnutí apod.)
Můžeme také použít soubory Cookies nastavené třetí stranou, abychom mohli nabídnout co nejlépe zacílenou reklamu. Tyto soubory Cookies jsou anonymní – ukládají informace o obsahu, který prohlížíte, ale ne o tom, kdo jste.
Mnoho reklam, které vidíte na našich webových stránkách, jsou generovány třetími stranami. Některé z těchto třetích stran používají vlastní anonymní soubory Cookies ke sledování toho, kolik lidí vidělo určitou reklamu. Společnosti, které generují tyto soubory Cookies, mají vlastní zásady ochrany osobních údajů a nemáme přístup k čtení nebo zápisu těchto souborů Cookies. Třetí strany mohou soubory Cookies z našich stránek využívat k zacílení či přizpůsobení inzerce na stránkách jiných provozovatelů.

 

5. Více informací o jednotlivých souborech Cookies,
které my a naši partneři používáme:

Analytics Cookies

Ukládá informace jako například čas, kdy jste naši webovou stránku navštívili, kolikrát jste ji navštívili či jakou dobu jste strávili jejím prohlížením. Tyto Cookies jsou nastaveny společností Google.

Další informace o službě Google Analytics naleznete na adrese: http://www.google.com/intl/cs/analytics/privacyoverview.html

 

Reklamní Cookies

Naše webové stránky používají různé reklamní soubory Cookies, které se mohou čas od času změnit. Proto není možné v našich zásadách poskytnout úplný seznam těchto souborů. Pro další informace nás však můžete kontaktovat zasláním e-mailu na adresu info@scanlock.cz.

Reklamní systémy mají většinou vlastní zásady ochrany osobních údajů, naše servery tyto Cookies nedokáží číst ani zapisovat. V některých případech jsou ale výše uvedené systémy využívány k tomu, aby se vám zde zobrazovala naše reklama.

Návod, jak u nás nakupovat

Vážení obchodní partneři. V krátkých bodech Vás seznámíme s tím, jak u nás můžete nakoupit zboží.

 

Prvním krokem, který je nutný pro následnou koupi zboží

je podepsání dokumentu „Rámcová smlouva o dodávkách“.
Před podpisem vyplníte registrační formulář kliknutím zde. Po odeslání vyplněných údajů čekáte na schválení registrace a kontaktu ze strany společnosti Scanlock. Následuje návrh rámcové smlouvy poslaný mailem.
Vše důležité po stránce obchodní je obsaženo v dokumentu. Rámcová smlouva se podepisuje osobně. Teprve po podpisu rámcové smlouvy obdržíte informaci o dokončení vaší registrace na mail uvedený v registračním formuláři a můžete nakupovat. Nyní si popíšeme následné kroky, aby jste měli informace potřebné k vytvoření nabídky a objednávky.

 

Krokem pro vytvoření nabídky je tento postup:

Nejprve si v sekci Katalog vyberte vámi požadované zboží. Po výběru všech vámi požadovaných položek nám emailem zašlete požadavky, které následně zpracujeme, navrhneme optimální slevy vyplývající z individuálních podmínek Rámcové smlouvy a pošleme vám návrh mailem.

 

Jak vznikne objednávka:

Po ověření a odsouhlasení nabídky oběma stranami vzniká objednávka, kterou již standardně zpracujeme podle podmínek Rámcové smlouvy. Kupující se zavazuje objednávat zboží formou písemné objednávky. Za písemnou objednávku se považuje objednávka zaslaná e-mailem na adresu Prodávajícího: info@scanlock.cz.

Platbu za zboží, které si vyberete máme nastavenou individuálně s každým subjektem zvlášť. Standardní podmínka je platba převodem z účtu před dodávkou zboží a nebo na dobírku.

Záruční doba na objednaný materiál jsou 2 roky.

Možnosti platby

Při dodání zboží je Prodávající oprávněn Kupujícímu vystavit a předat fakturu, která je Kupujícímu doručována společně se zbožím. Kupující převzetím zboží potvrzuje i to, že fakturu převzal. Faktura může být následně Kupujícímu zaslána i elektronicky.

Dodání zboží je zároveň pokládáno za uskutečnění zdanitelného plnění ve smyslu zákona o dani z přidané hodnoty. Vystavená faktura vedle náležitostí daňového dokladu podle zákona bude obsahovat identifikaci objednávky, na jejímž základě bylo plněno, dokladu osvědčujícího zdanitelné plnění, číslo faktury, datum splatnosti. Faktura musí být opatřena razítkem Prodávajícího a podpisem pracovníka oprávněného ji vystavit.

Prodávající jako plátce daně z přidané hodnoty připočítá vždy u jednotlivého uskutečnění zdanitelného plnění k fakturované ceně daň z přidané hodnoty v sazbě odpovídající zákonné úpravě v době, kdy bylo zdanitelné plnění uskutečněno.

Datum splatnosti na každé jednotlivé faktuře určuje Prodávající.

Faktury za jednotlivé dodávky budou hrazeny Kupujícím vždy bezhotovostním převodem na účet Prodávajícího uvedený v záhlaví této smlouvy. Kupní cena je uhrazena dnem připsání příslušné částky na účet Kupujícího.

Dodací doba podmínky dodání

Pokud se strany nedohodnou jinak je místem dodání dodávek sklad Prodávajícího.

Zboží pokládají smluvní strany za dodané, okamžikem jeho předání prvnímu dopravci případně okamžikem jeho převzetí odpovědným pracovníkem Kupujícího, a to v závislosti na tom, ke které ze skutečnosti dojde dříve.

Dokladem o splnění dodávky zboží podle této smlouvy je okamžik předání dodacího listu společně se zbožím Kupujícímu nebo prvnímu dopravci a to v závislosti na tom, ke které skutečnosti dojde dříve.

Prodávající se zavazuje dodat výrobek na základě potvrzené objednávky do 4 týdnů ode dne potvrzení objednávky. V případě jiné dodací lhůty platí lhůta uvedená Prodávajícím v písemném potvrzení objednávky.

Prodávající poskytne standardní balení postačující na ochranu výrobku před jeho poškozením po dobu přepravy a skladování, které je v souladu s platnou úpravou v oblasti bezpečnosti a ochrany životního prostředí.

Prodávající se zavazuje dodat k výrobku současně:

 • návod na instalaci a obsluhu výrobku v českém nebo anglickém jazyce
 • dodací list, který slouží jako záruční list, kde je uvedeno sériové číslo výrobku,pokud jej výrobek má

Strany se dohodly na tom, že Kupující nabývá vlastnické právo ke zboží až po úplném zaplacení kupní ceny.

Kupující není povinen převzít zboží vykazující vady a nedodělky.

Prodávající prohlašuje, že na výrobky, jež jsou předmětem plnění dle jednotlivých dílčích smluv, byla vydána prohlášení o shodě dle § 13 zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích a podle nařízení vlády č. 173/1997 Sb. a jako doklad slouží označení CE na výrobku. Prodávající může poskytnout Kupujícímu na požádání prohlášení o shodě, ale dle zákona nemá zákonnou povinnost.

K přechodu rizika nebezpečí škody na věci z Prodávajícího na Kupujícího dochází předáním dodávek prvnímu dopravci, případně okamžikem jeho převzetí odpovědným pracovníkem Kupujícího, a to v závislosti na tom, ke které ze skutečností dojde dříve.

 

Cena za dodávky

Cena za dodávky u jednotlivých dílčích smluv bude stanovena v každém konkrétním případě samostatnou nabídkou, které obsahuje unikátní číslo a její platnost je z pravidla 30 dní, pokud se Prodávající s Kupujícím v každém konkrétním případě nedohodnou jinak.

Prodávající si vyhrazuje právo změny cen jednotlivých výrobků uvedených v nabídce po vypršení platnosti dané nabídky.

V ceně není zahrnuta instalace a údržba výrobku.

Při dodání zboží je Prodávající oprávněn Kupujícímu vystavit a předat fakturu, která je Kupujícímu doručována společně se zbožím. Kupující převzetím zboží potvrzuje i to, že fakturu převzal. Faktura může být následně Kupujícímu zaslána i elektronicky.

Dodání zboží je zároveň pokládáno za uskutečnění zdanitelného plnění ve smyslu zákona o dani z přidané hodnoty. Vystavená faktura vedle náležitostí daňového dokladu podle zákona bude obsahovat identifikaci objednávky, na jejímž základě bylo plněno, dokladu osvědčujícího zdanitelné plnění, číslo faktury, datum splatnosti. Faktura musí být opatřena razítkem Prodávajícího a podpisem pracovníka oprávněného ji vystavit.

Prodávající jako plátce daně z přidané hodnoty připočítá vždy u jednotlivého uskutečnění zdanitelného plnění k fakturované ceně daň z přidané hodnoty v sazbě odpovídající zákonné úpravě v době, kdy bylo zdanitelné plnění uskutečněno.

Datum splatnosti na každé jednotlivé faktuře určuje Prodávající.

Faktury za jednotlivé dodávky budou hrazeny Kupujícím vždy bezhotovostním převodem na účet Prodávajícího uvedený v záhlaví této smlouvy. Kupní cena je uhrazena dnem připsání příslušné částky na účet Kupujícího.

Smluvní strany si dohodly, že Kupující není oprávněn jednostranně započítat jakékoli své pohledávky za Prodávajícím proti nároku Prodávajícího na úhradu kupní ceny za dodávky.

Veškeré nesplatné závazky Kupujícího vůči Prodávajícímu se stávají splatnými (bez ohledu na sjednanou dobu splatnosti) i dnem zahájení insolvenčního řízení na majetek Kupujícího nebo dnem rozhodnutí o vstupu Kupujícího do likvidace.

Průvodce reklamací

Prodávající poskytuje Kupujícímu záruku na jakost v délce 24 měsíců. Poskytuje-li výrobce záruku delší než 24 měsíců, bude tato doba v případě splnění podmínek každého konkrétního výrobce, přenesena na kupujícího.

Kupující je povinen si při převzetí zboží prohlédnout. Pokud Kupující zjistí, že zboží má zjevné vady, je povinen je ihned oznámit Prodávajícímu. Na zjevné vady uplatněné později, nebude brán při reklamaci ze strany Prodávajícího zřetel.

Jiné než zjevné vady,které zboží mělo ke dni předání, je Kupující oprávněn vytýkat po celou dobu záruky na jakost, ovšem bez zbytečného odkladu. V oznámení reklamace se Kupující zavazuje především popsat vady, uvést, jak se projevují a doložit dodací list, který byl dodán společně s výrobkem.

Prodávající je povinen se k reklamaci písemně vyjádřit, a to bez zbytečného odkladu poté, co mu bude oznámení reklamace společně s výrobkem a dodacím listem doručeno. V písemném vyjádření Prodávající uvede především, zda vady uznává či nikoliv.

Uznaná záruční vada bude v záruční době odstraněna do 30 dnů od následujícího pracovního dne ode dne převzetí výrobku Prodávajícím. Vadu je možno odstranit opravou, dodáním náhradního zboží, nebo se Kupující může dohodnout s Prodávajícím na dodatečné slevě z ceny výrobku uvedené na faktuře.

Prodávající neodpovídá za vady, pokud:

 • Výrobek bude Kupujícím upravovaný způsobem, který není povolený výrobcem,
 • Výrobek je pozměněný nedovoleným způsobem, odlišujícím se od podoby v jakém výrobek byl dodán Prodávajícím.
 • Výrobek byl používaný v rozporu s jeho účelem, s návodem na instalaci, obsluhu a údržbu.
 • Kupující nesplnil povinnost předejít vzniku škody nebo neučinil opatření na její zmenšení.

Prodávající za vady neodpovídá, jestliže byly při předání zboží způsobeny Kupujícím nebo vnějšími událostmi, za které Prodávající neodpovídá.

V případě, že se bude jednat o bezdůvodnou reklamaci, resp. o vadu, za kterou Prodávající neodpovídá, nese náklady spojené s tímto reklamačním jednáním v celém rozsahu Kupující. Kupující se zavazuje uhradit prokázané náklady spojené s reklamačním jednáním do 30 dní od obdržení výzvy na úhradu uvedených nákladů.

Smluvní strany si sjednaly, že Prodávající je oprávněn odepřít plnění z práv ze záruky z vad a jakosti zboží, s jehož úhradou je Kupující v prodlení, a to po dobu prodlení Kupujícího.